rośliny na pniu

Sielakosowy portal

Temat: Formowanie ficusa benjamina
...zmieniać drutowanie. Co do fikusa myślę że skoro rośnie w takiej doniczce jak widać na zdjęciu można dać go w doniczkę już stałą a nie przejściówkę i formować koronę, nie spieram się z Tobą co do stylu czy formowania ale wiem że jeśli się odpowiednio zasili roślinę pień grubieje tak jak byśmy tego oczekiwali, zresztą mało bonzaistów wie o tym, bo nie stosują tej metody a szereg doniczek przejściowych by uzyskać pień grubszy, grubienie pnia rośliny przy zahamowanym wzroście systemu korzeniowego to mój patent skombinowany z kilku rodzajów nawozów w tym naturalnie uzyskanych i powiem że się sprawdza (podawany oczywiście w okresie wegetacji), za rok pokażę Ci jak wygląda mój grubosz którego obecnie prowadzę. Nie poznasz drzewka.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=20298Temat: Sukulenty, ale nie kaktusy.
...ciężaru doniczki, nie przewróciła się i nie połamała. Posadzona jest w bardzo przepuszczalnym podłożu. Na dnie doniczki jest około 5 cm drenaż z keramzytu, a podłoże to w 20% ziemia dla kaktusów Compo Cactea, około 5% zwietrzała glina, pozostałe 75% stanowi perlit, pumeks, żwir akwarystyczny (3 - 5 mm) i piasek kwarcowy. Podlewam w 2 - 3 dni po całkowitym przeschnięciu podłoża w całej doniczce. Podlewam obficie podłoże, bez moczenia podstawy pnia rośliny. W okresie letnim przy wysokich temperaturach wyschnięcie całego substratu w takiej doniczce trwa około 10 - 12 dni. W tym roku nie będzie nawożona, gdyż jest przesadzona do świeżego podłoża. W przyszłym roku nawożona będzie typowym nawozem do kaktusów 1 - 2 razy. W następnych moich wypowiedziach pokażę fotki moich innych roślinek.
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=27623


Temat: Sadzimy sad
Zbliża się pora kiedy będziemy sadzić drzewa , krzewy owocowe .Przy zakupie należy zwrócić uwagę na jakość korzeni, aby nie były przesuszone i zbyt słabe , należy wybierać zdrowe z dobrze rozbudowaną koroną rośliny.Przed posadzeniem moczymy korzenie w wodzie przez kilka godzin . Po posadzeniu skracamy pędy zbyt wyrośnięte. Podłoże w okół pnia rośliny utrzymujemy w czystości , nie dopuszczamy do zachwaszczenia ,A potem czekamy na świeże owoce. No właśnie a jaki rodzaj , jakie odmiany przeważa w waszym sadzie owocowym.Piszcie i podzielcie się uwagami co sadzić i z czego jesteście zadowoleni czego unikać i co wam smakuje najbardziej. Ja najbardziej cenię czereśnie i truskawki nie gardzę śliwami i gruszkami :
Źródło: forum.swiatkwiatow.pl/viewtopic.php?t=86